Вагітність — це один з найбільш чарівних періодів в житті жінки. Під впливом жіночих гормонів навіть волосся стає більш густим і міцним, значно менше випадає, а його природний блиск набагато посилюється. Чи це не казка? Але, на жаль, так буває не завжди. Сьогодні ми поговоримо про те, чого варто побоюватися під час вагітності.
З волоссям під час вагітності пов’язано безліч всяких заборон. Наприклад, вважають, що майбутній мамі ні в якому разі не можна стригтися. Але все це забобони. Волосся від стрижки гірше не стане. Просто вважається, що стригтися під час вагітності - погана прикмета, і медицина тут ні до чого.
А що на рахунок фарбування волосся і завивки — це дійсно не рекомендується. Адже частина хімічних речовин, що містяться у фарбі для волосся і в препаратах для хімічної завивки, може проникнути в організм жінки через волосяні фолікули, і невідомо, як це позначиться на дитині. Виняток становить хна. Що ж стосується звичайної укладки, то у повір'ї дійсно є частка істини. У деяких жінок під час вагітності структура волосся може змінитися (до речі, в меншому масштабі це можна спостерігати і перед менструацією), і тоді укладка дійсно може триматися гірше. Але це зовсім не обов’язково.
Щодо сушки і укладання волосся за допомогою фена — я завжди дотримуюся однієї і тієї ж думки, незалежно від стану жінки: сушити волосся краще природним шляхом. А якщо жінка використовує фен не для сушки, а для укладання волосся, то їй слід користуватися спеціальними мусами для укладання, які захищають волосся, скорочуючи час сушіння приблизно на 30%.
Під час вагітності волосся, як правило, випадають не більше, а навіть менше, ніж зазвичай. Більш того, через зміну гормонального фону волосся стає краще, активніше росте — особливо в останньому триместрі вагітності. (Правда, через 2−3 місяці після пологів починається посилене випадіння волосся, але потім все приходить в норму.) До речі, іноді, як я вже говорила, змінюється структура волосся: припустимо, пряме волосся може почати витися і навпаки. Причому буває, що після пологів ця змінена структура так і залишається.
Багато хто задається питанням у мене на консультації - чи можна запобігти випаданню волосся після пологів? Боюся, це складне завдання, адже так зване фізіологічне випадання волосся після пологів — нормальне явище. (До речі, це відбувається не тільки після вагітності, але і після аборту — незалежно від терміну, на якому він зроблений.) Повністю запобігти фізіологічному випаданню навряд чи вдасться, але стан волосся можна поліпшити за допомогою вітамінної профілактики і раціональної дієти. При цьому важливо відзначити, що призначення будь-якого медикаментозного препарату (в тому числі і вітамінів) має бути погоджено з лікарем.
На закінчення нашої теми хочеться ще раз підкреслити, що для стану і зовнішнього вигляду волосся важливі багато факторів: схема догляду за волоссям, періодичність миття, вибір засобів для укладання. Щоб правильно підібрати їх для свого волосся, структура і стан яких змінюються під час вагітності, майбутній мамі краще порадитися з лікарем-трихологом. Як і будь-який лікар, я завжди відкрита для консультацій в медичному центрі доктора Ло. Чекаю наших майбутніх матусь у себе на прийомі!